Rīgas Centrālās bibliotēkas gadagrāmata 2007 / [redkol.: Audrona Glosiene, Ādolfs Knolls, Daiga Bērziņa … [u.c.] ; sast. Inta Sallinene ; red. Gundega Saulīte ; māksl. Valdis Villerušs]. – Rīga : Rīgas Centrālā bibliotēka, 2008. – 191 lpp. : fotogr., tab. – RCB svarīgāko notikumu hronika 2007: [161.]-171.lpp. – Publikācijas par RCB 2007.gadā: [173.]-177.lpp. – Kopsavilkums angļu val. – ISBN 9789984950471. – ISSN 1691-1377.

Piektā RCB gadagrāmata sniedz daudzpusīgu ieskatu Latvijas lielākās publiskās bibliotēkas darbībā. Grāmata vēsta par aizvadītā gada svarīgākajiem notikumiem – līdzdalību Latvijas bibliotēku 11. novadpētniecības konferences organizēšanā, ikgadējo Bibliotēku nedēļu, dažādu konkursu un programmu norisi, jaunieguvumiem mūžizglītības laukā un daudz ko citu. Gadagrāmatā lasāmi RCB darbinieku iespaidi par ikgadējo Krimas konferenci, Zviedrijas un Ukrainas bibliotēku darbību, kā arī redzēto Saldus pilsētas bibliotēkā un Valmieras integrētajā bibliotēkā. Krājumā ievietots materiāls “Pārmaiņas Rīgas Centrālajā bibliotēkā pēc Latvijas neatkarības atgūšanas (1991 – 2007)”, kura pamatā ir IFLAs ģenerālkonferencē Dienvidāfrikā demonstrētā prezentācija.

Jaunums gadagrāmatā ir sadaļa “Jurģi RCB bibliotēkās”, kas veltīta bibliotēku telpu jautājumiem. 2007. gadā uz jaunām mājām pārcēlās RCB Kurzemes filiālbibliotēka un Bišumuižas filiālbibliotēka, bet filiālbibliotēka “Vidzeme”, kuras attēls rotā gadagrāmatas vāku, gatavojās atsākt darbību pilnībā renovētās telpās.

Viena no interesantākajām un personiskākajām gadagrāmatā ir interviju sadaļa “Sarunas un stāsti gada garumā”. Par sevi dzīvē, bibliotēkā un pasaulē stāsta bibliotekārajā sabiedrībā labi pazīstami RCB darbinieki.

Gadagrāmatu tradicionāli noslēdz bibliogrāfija “Publikācijas par Rīgas Centrālo bibliotēku” un kopsavilkums angļu valodā. Grāmata domāta visiem, kas interesējas par Rīgas publisko bibliotēku darbību.