3. jūnijā plkst. 17.00 RCB filiālbibliotēkā “Vidzeme” (Brīvības gatve 206) notiks saruna ar rakstnieku Arno Jundzi par brāļu Veidenbaumu dzīvēm veltīto romānu diloģiju.
2022. gada jūlijā iznāca Arno Jundzes romāns “Es nemiršu nekad”, tajā autors ataino Eduarda Veidenbauma dzīves pēdējo pusotru mēnesi, caur kuru prasmīgi aptver arī visu īso dzejnieka mūžu. Romāns uzvarēja LTV balvas Kilograms Kultūras 2022 rudens balsojuma nominācijā Literatūra un grāmatniecība.
Šajā pavasarī Arno Jundze pabeidzis savu otro grāmatu šo romānu diloģijā – “Kārļa grāmatu”, šoreiz pievērsdamies Eduarda Veidenbauma vecākā brāļa Kārļa liktenim un nozīmīgajai lomai dzejnieka mūžā.
Autors iepazīstinās auditoriju ar Kārļa lomu ne tikai Eduarda Veidenbauma dzīvē, bet arī piemiņas saglabāšanā, jo tieši, pateicoties brālim Kārlim, šodien varam lasīt Eduarda Veidenbauma 19. gadsimta beigās radīto dzeju. Strādājot ar Veidenbaumu mantojumu, autoram izdevies atklāt jaunus faktus, kas maina ierasto skatījumu uz notikumiem Veidenbaumu dzīvē. Autora stāstījums tiks papildināts arī ar vizuālo materiālu – dažādām bildēm un dokumentiem.
Rakstnieks Arno Jundze ir literatūrzinātnieks, kultūras žurnālists, prozaiķis. Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs. Vairāk kā desmit grāmatu autors, pirmā no tām zinātniskā monogrāfija “Somijas literatūra Latvijā. 1885–2001”.
Divos gadu desmitos iznākuši četri romāni, to skaitā spriedzes romāns “Sarkanais dzīvsudrabs” sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” un kriminālromāns “Vienīgais liecinieks”, kā arī stāstu krājums un grāmatas bērniem. Grāmatas vairākkārt tikušas nominētas dažādām kultūras godalgām, tai skaitā Latvijas Literatūras gada balvai, darbi tulkoti lietuviešu, spāņu, angļu un igauņu valodā.
Pasākums notiek notikumu cikla “Latviešu grāmatai 500” ietvaros.
Pasākuma norisi finansē Rīgas valstspilsētas pašvaldība.
Kontaktinformācija: RCB filiālbibliotēka “Vidzeme”, tālr.67181217.