Lietotāju attālināta reģistrācija Rīgas Centrālajā bibliotēkā

Lai attālināti kļūtu par RCB lietotāju, jāaizpilda pieteikuma veidlapa, jāparaksta tā ar elektronisko parakstu un jānosūta uz e-pastu Rīgas Centrālajai bibliotēkai vai jebkurai izvēlētai RCB filiālbibliotēkai.

Otra iespēja ir vērsties RCB vai jebkurā RCB filiālbibliotēkā, vislabāk rakstot e-pastu un izsakot vēlmi reģistrēties. Bibliotēka nosūtīs uz norādīto e-pastu pieteikuma veidlapu, kas jāaizpilda, jāparaksta ar elektronisko parakstu un jānosūta atpakaļ bibliotēkai.

Pieteikumu personas, kas jaunāka par 15 gadiem, reģistrācijai Rīgas Centrālajā bibliotēkā aizpilda un paraksta ar elektronisko parakstu viens no bērna vecākiem (likumiskais pārstāvis).

PIETEIKUMA VEIDLAPA (.docx)

PIETEIKUMA VEIDLAPA NEPILNGADĪGAI PERSONAI (.docx)

Lai attālināti reģistrētos par RCB lietotāju, ir nepieciešams elektroniskais paraksts. Ja tāda nav, informāciju par elektroniskā paraksta iegūšanu un izmantošanu var iegūt portālā www.eparaksts.lv.

Pirms pieteikuma veidlapas parakstīšanas obligāti jāiepazīstas ar RCB lietošanas noteikumiem un informāciju par personas datu apstrādi RCB.

Pēc pieteikuma veidlapas saņemšanas bibliotēka reģistrēs jauno lietotāju un nosūtīs uz norādīto e-pastu informāciju par lasītāja karti, kā arī autorizētās pašapkalpošanās sistēmas “Mana bibliotēka” piekļuves datus (lietotājvārdu un paroli), ar kuriem var veikt reģistrēšanos 3td e-GRĀMATU bibliotēkā.

Lasītāja karti varēs saņemt, klātienē apmeklējot RCB vai RCB filiālbibliotēku, kurā iesniegts elektroniskais pieteikums, un uzrādot personu apliecinošu dokumentu (pasi vai personas apliecību jeb eID).

Lietotāju attālināta reģistrācija, izmantojot portālā Latvija.lv pieejamo e-pakalpojumu “Priekšlikuma, sūdzības, jautājuma vai lūguma iesniegšana”, netiek nodrošināta. Minētā e-pakalpojuma izveides un darbības mērķis ir nodrošināt Iesniegumu likumā ietverto sabiedrības līdzdalības iespēju – priekšlikuma, sūdzības, jautājuma vai lūguma iesniegšanu par iestādes pārvaldīto jomu, tai skaitā, par iestādes darbu. Iestāžu pakalpojumu pieteikšana portālā Latvija.lv nav paredzēta ne funkcionāli, ne arī no e-pakalpojuma nodrošinājuma kapacitātes viedokļa. Attālināta lietotāju reģistrācija bibliotēkā ir iestādes pakalpojums un tam netiek piemērota portāla Latvija.lv izmantošana.