Vita Liepiņa. Rīgas „kundzes” un „kungi”.

24.05.2017. Vitu Liepiņu intervē Dinija Cīrule RCB Šampētera filiālbibliotēkā. Intervijas ilgums 00:50:20.

Vita Liepiņa dzimusi Rīgā 1956. gadā. Atmiņās ietverti autores dzimtas stāsti, vecāku ienākšana un dzīve pēckara Rīgā. Vita stāsta par namu un tā iemītniekiem Suvorova ielā 133, kurā dzīvojusi bērnībā, par vasarnīcas istabiņas īri Juglā, par Kumdziņsalu un kundziņsaliešiem, par sava  tēva likteni un viņa rakstīto dienasgrāmatu. Intervijā minēti pēckara Rīgas  sadzīvē lietotie vārdi, piemēram, mīte, ankambaris un citi. Intervijā raksturotas cilvēku savstarpējās attiecības padomju Rīgā, stāstīts par bieži sastopamo pēckara slimību – tuberkulozi un Tuberkolozes dispanseru.

Sarunā iesaistās 2017. gada 24. maija  atmiņu pēcpusdienas dalībnieces.


Aina Baņģiere. Mācīties un lasīt Lielajos kapos. 

14.06.2017. Ainu Baņģieri intervē Mairis Baklāns RCB Šampētera filiālbibliotēkā. Intervijas ilgums 00:24:21.

Aina Baņģiere dzimusi Rīgā 1938. gadā. Intervijā minēti vairāki  Rīgas rajoni un ielas: Grīziņkalns, Šampēteris, Krāsotāju iela, Indrānu iela, Lielie kapi. Autore stāsta par pēckara paaudzes rīdzinieku bērnību un agri sākto darba dzīvi, padomju laika sadzīvi, pašdarbību un brīvā laika pavadīšanu, darbu Rīgas mēbeļu kombinātā un  Rīgas Popova radio rūpnīcā.

Sarunā piedalās RCB Šampētera filiālbibliotēkas vadītāja Regīna Vēberste.


Biruta Šmite. Es esmu Rīga!

07.06.2017. Birutu Šmiti intervē Māra Rubene RCB Šampētera filiālbibliotēkā. Intervija ilgst 11 minūtes un 27 sekundes.

Biruta Šmite dzimusi Rīga 1955. gadā  un dzīvo Rīgā 55 gadus. Intervijā lepnums par Rīgu kā dārzu un parku pilsētu. Intervijā stāsta pārsvarā  par Āgenskalnu, Šampēteri un Pārdaugavas  pārmaiņām 50 gadu garumā.


Dagnija Deviņpirksts. Ar ķeblīti bez biļetes. 

07.06.2017. Dagniju Deviņpirkstu intervē Māra Rubene. RCB Šampētera filiālbibliotēkā . Intervijas ilgums  00:13:50.

Dagnija Deviņpirksts dzimusi 1949. gadā Rīgā. Autore stāsta par bērnības un skolas gadiem, Kalnciema ielu, rajona centru – kinoteātri „Imanta” un rindām pēc kino biļetēm, strādnieku barakām, Rīgas 47. vidusskolu, Piena restorāna apmeklējumu, Pleskodāles kapiem, koka tiltu pāri Daugavai un pēckara gruvešiem Vecrīgā.


Rasma Bāliņa. Uguns Rīgas debesīs. 

24.05.2017. Rasmu Bāliņu intervē Dinija Cīrule RCB Šampētera filiālbibliotēkā. Intervija ilgums  00:37:22.

Rasma Bāliņa dzimusi 1931. gadā un visu mūžu dzīvo Rīgā. Pirmās bērnības atmiņas ir par 1937.gada lāpu gājienu Rīgā. Autore stāsta par mūža laikā pārdzīvoto, sākot no pirmās  Latvijas Republikas, cauri visām okupācijas varām, par karadarbību Rīgā, okupācijas varām mainoties, Rīgas bombardēšanu, kā arī piedzīvotajam un pārdzīvotajam atjaunotajā Latvijas valstī. Notikumu galvenās darbības vietas ir Kalnciema iela, Priedaines iela, Zolitūde, Imanta, Pankūku ciems.

Intervijā ar jautājumiem un komentāriem un papildinājumiem  par stāstīto iesaistās arī citas Šampētera filiālbibliotēkas 2017. gada 24. maijā  stāstu pēcpusdienas dalībnieces.


Regīna Vēberste. ASV vēstniecība skolas ābeļdārzā.

14.06.2017. Regīnu Vēbersti  intervē Mairis Baklāns RCB Šampētera filiālbibliotēkā. Intervijas ilgums 00:18:53.

Regīna Vēberste dzimusi 1954. gadā Rīgā un visu laiku dzīvo Pārdaugavā- Āgenskalnā un Šampēterī. Autores  bērnības atmiņas saistās ar dejošanas  un dziedāšanas pulciņiem Zasulauka klubā, ciemošanos savas mammas darba vietā Rīgas remonta mehāniskajā rūpnīcā, rūpnīcas ēku un parku ar neaizmirstulīšu ziediem. Regīna Vēberste raksturo Rīgas lidostu, kas tika atvērta 1974. gadā un kļuva par vietu, kur varēja izklaidēties, par padomju laika deficītiem un iespējām tos dabūt. Autore stāsta par laika gaitā notikušajām Pārdaugavas pārvērtībām.