BolderajaBolderāja ir Rīgas pilsētas daļa Pārdaugavas ziemeļu daļā, pie Buļļupes ietekas Daugavā. Bolderāja kā apdzīvota vieta sākusi veidoties 18.gs. uz kādreizējās Bolderājas muižas zemes.
19.gs. Bolderāja izveidojās par Rīgas priekšostu un ziemas ostu, šeit tika būvēti kuģi, atklāta Rīgas – Bolderājas telegrāfa līnija un dzelzceļa līnija, darbojās vairākas fabrikas. 1924.gadā Bolderāju pievienoja Rīgai. Apkaimē daļēji ir saglabājusies 19.gs. koka ēku apbūve.
Šodien Bolderājā atrodas osta, vairāki kokapstrādes un būvmateriālu ražošanas uzņēmumi, kā arī Centrālais jahtklubs.

Informācijas avotu saraksts:
Rīgas pilsētas novadpētniecība
Rīga latviešu daiļliteratūrā


Daugavgrīvas cietoksnis

Daugavgrīvas cietoksni savulaik uzskatīja par Rīgas atslēgu – kura rokās cietoksnis atradās, tas kontrolēja Rīgas ostu. Jau 1205.gadā bīskaps Alberts uzdeva pie Daugavas grīvas celt klosteri ar pili. 18.gs. zviedru armija izbūvēja Daugavgrīvas cietoksni. Tas Daugavas grīvas krastos pastāvēja 700 gadu, vairākkārtīgi mainoties īpašniekiem. Kaut arī cietoksnis ir valsts nozīmes piemineklis, šodien tas ir nožēlojamā stāvoklī.
Stokholmas centrā paceļas zviedru karaļa Kārļa XII piemineklis, kura pakājē novietoti četri miezeri no Daugavgrīvas cietokšņa.

Informācijas avotu saraksts:
Rīgas pilsētas novadpētniecība