DzirciemsDzirciema apkaime atrodas Pārdaugavā un robežojas ar Iļģuciema, Ķīpsalas, Āgenskalna, Zasulauka un Imantas apkaimi. Kopš 20.gs. 70.gadiem Dzirciema ielai blakus esošās Nordeķu un Zasulauka teritorijas sāka dēvēt par Dzirciemu.

Teritorijā ap Daugavgrīvas ielu un Zundu jau 18.gs. izveidojās pirmie rūpniecības uzņēmumi. Lielākās pārmaiņas apkārtnē notika 20.gs. 80.gados, kad tika izveidota tagadējā Dzirciema iela un izveidots daudzdzīvokļu māju rajons. Tolaik šeit koncentrējās vairākas ar veselības aprūpi saistītas iestādes. Kopš 1987.gada Dzirciema ielā atrodas viena no lielākajām Latvijas augstskolām – Rīgas Stradiņa universitāte.

Dzirciema teritorijā atrodas Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs un augstākais kalns Rīgā – Dzegužkalns (28 m virs jūras līmeņa).

Informācijas avotu saraksts:
Rīgas pilsētas novadpētniecība


Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs

Kandavas iela 2

Botaniskais_darzsLatvijas Universitātes Botāniskais dārzs dibināts 1922.gadā. Sākumā tas ierīkots Rīgas pilsētas dārzniecībā Dreiliņmuižā. Tā organizētājs un pirmais direktors ir botāniķis profesors Nikolajs Malta. 1926.gadā Latvijas Universitātes Botāniskā dārza augu kolekcija tiek pārvesta uz. Kandavas ielu 2.
LU Botāniskā dārza darbības mērķis ir augu introdukcija, kolekcionēšana, izpēte un selekcija, LU mācību procesa un zinātniskās darbības nodrošināšana, kā arī sabiedrības izglītošana.
Pašlaik LU Botāniskais dārzs aizņem 16 ha, kuros var apskatīt vairāk nekā 5000 dažādu augu no visām Zemes klimatiskajām zonām. Pateicoties prof. R.Kondratovičam, vieni no populārākajiem dekoratīvajiem augiem ir rododendri, apmeklētājus priecē arī plašas liliju un dāliju ekspozīcijas, kā arī eksotisko svešzemju augu kolekcijas.
2012.gadā dārza teritorijā tiek atklāta Tropu tauriņu māja, kas ir vienīgā Baltijā.
Katru vasaru tiek rīkoti ikgadējie dārza svētki – Rīgas Puķu balle.

Informācijas avotu saraksts:
Rīgas pilsētas novadpētniecība
http://www.botanika.lu.lv


Rīgas Stradiņa universitāte

Dzirciema iela 16

RSURīgas Stradiņa universitātes vēsture sākas 1950.gada 1.septembrī, kad tagadējā Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12 durvis vēra Rīgas Medicīnas institūts. 1987.gadā tas tiek pārvietots uz pašreizējo atrašanās vietu Dzirciema ielā.
1990.gadā institūts tiek pārdēvēts par Latvijas Medicīnas akadēmiju, 1998.gadā uz tā bāzes izveidota Rīgas Stradiņa universitāte. Tā nosaukta izcilā latviešu profesora Paula Stradiņa dzimtas vārdā. Universitātes desmit fakultātēs tiek realizētas bakalaura, maģistra, doktora, profesionālās, kā arī tālākizglītības programmas. Augsti kvalitatīvu izglītību gūst studenti ne tikai no Latvijas, bet arī no ārvalstīm.

Informācijas avotu saraksts:
Rīgas pilsētas novadpētniecība
http://www.rsu.lv