ZolitudeZolitūde ir Rīgas pilsētas rietumu daļa Pārdaugavā. Ģeogrāfiski tā atrodas abpusēji 1877.gadā izbūvētajai Rīgas – Tukuma dzelzceļa līnijai. Zolitūdes nosaukums cēlies no Solitūdes muižas (no franču val. “solitude”- vientulība), kas atradās tagadējā Imantas teritorijā. 1924.gadā Solitūdes muižu zemes tika iekļautas pilsētas teritorijā līdz ar citām Pārdaugavas muižu zemēm.

Mūsdienās Zolitūde ir rajons ar plašu daudzstāvu dzīvojamo masīvu. Tā būvniecība sākās 1983.gadā un turpinājās 20.gs. 80.gados. Zolitūdes plānojuma pamatā ir gājēju ielas, orientētas uz dzelzceļa stacijām – Imantu un Zolitūdi. Ēkas kārtotas grupās ap plašiem, pusnoslēgtiem iekšpagalmiem. Dzīvojamo māju augstums svārstās no 6 līdz 16 stāviem.

Informācijas avotu saraksts:
Rīgas pilsētas novadpētniecība


Starptautiskā lidosta „Rīga”

Rīgas pilsēta nav iedomājama bez nozīmīga gaisa satiksmes centra – starptautiskās lidostas „Rīga”. Tā atrodas netālu no Zolitūdes un Imantas apkaimēm, kaut arī tās oficiālā adrese ir Mārupes novads.

Lidostas komplekss tika atklāts 1974. gada 10. oktobrī. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas lidosta „Rīga” ieguvusi starptautiskas lidostas statusu, un ar katru gadu palielinās gan lidojumu galamērķu skaits, gan apkalpoto pasažieru daudzums. Lidostas „Rīga” vērienīga modernizācija tika pabeigta 2001. gadā, 2006. gadā tika atvērts Ziemeļu termināls, 2008. gadā pabeigta skrejceļa rekonstrukcija, 2016. gadā atklāta jaunās Ziemeļu piestātnes ēkas būvniecība.

Starptautiskā lidosta „Rīga” ir lielākā no triju Baltijas valstu lidostām, kas apkalpo 83 galamērķus.

Informācijas avotu saraksts:
Rīgas pilsētas novadpētniecība
Rīga latviešu daiļliteratūrā
www.riga-airport.com