Skats no Dzegužkalna uz Vecrīgu

RCB filiālbibliotēka “Pārdaugava”

No Rīgas centra ar tramvaju varam nokļūt līdz pilsētas augstākajai virsotnei Dzegužkalnam, uz kuru pirmo reizi mazo Zigmundu aizved nākamā rakstnieka māte un, uzceļot sev uz pleciem, saka: „Re, skaties, tā ir Rīga!”. Vietas un cilvēki mainās, bet tas, ko piedzīvojam bērnībā, atstāj iespaidu un zināmā mērā veido arī mūsu tālāko dzīvi.

Rakstnieks Zigmunds Skujiņš ir viens no ievērojamākajiem 20.gadsimta otrās puses latviešu rakstniekiem, ne tikai vairāku romānu, īsprozas un noveļu, bet arī lugu un kinoscenāriju autors.

Rakstnieka bērnība un agrie jaunības gadi paiet Pārdaugavā, un toreiz izstaigātās vietas un iepazītie cilvēki iegūluši rakstnieka atmiņā un vēlāk ir atpazīstami rakstnieka darbos. Vēsturiskais Iļģuciema centrs Baltās un Daugavgrīvas ielas krustojumā mūsdienās ir ievērojami mainījies, tomēr dažas laikmeta iezīmes varam saskatīt vēl šodien, piemēram, 7.pamatskolas ēka, kurā savas skolas gaitas uzsāka mazais Zigmunds, a/s „Rīgas Tekstils” ēkas, kurās strādāja daudzi iļģuciemieši. Pirms Otrā pasaules kara šeit atradās viss ikdienai nepieciešamais: veikali, aptieka, konditoreja, tirgus un rakstnieka mātes avīžu kiosks blakus tam.

Ekskursijas ilgums: 2 stundas
Pieteikšanās pa tālruni: 67037423

Skats uz Dzegužkalna virsotni