Astrīda Līce. Es esmu vadonis.

17.05.2017. fabrikas „17. jūnijs” darbinieci Astrīdu Līci intervē Daina Kalmane RCB Pieaugušo literatūras nodaļā. Intervijas ilgums 01:27:11.

Pēc Rīgas lietišķās mākslas vidusskolas beigšanas nosūtījums uz konditorejas fabriku „17. jūnijs”, kurā nostrādā lielāko mūža daļu – 44 gadus. „Es esmu vadonis,” saka Astrīda Līce. Ja kāds gribēja izvirzīties, bija jāstājas partijā. Astrīda Līce ir fabrikas personāla daļas vadītāja 36 gadu garumā, un šī amata cilvēkam bija liela vara visos procesos, kas notika fabrikā. Draudzīga sadarbība ar toreizējo Latvijas inteliģenci, izbraukumi, koncerti, izrādes. Ik gadus – tikšanās ar līdzīga profila uzņēmumiem Lietuvā un Igaunijā, lai parādītu savu jaunāko produkciju. „17. jūnijs” ražoja tortes un cepumus no īstām izejvielām. Stāsts par jaunās fabrikas celšanu – 1910. gadā celto veco fabriku nojauca un uzcēla jaunu. Brauciens uz Maskavu pie biedra Lizičova pēc 3 miljoniem rubļu iekārtu iegādei. Dažādas pazīšanās un to nozīme fabrikas attīstībā.


Raisa Čecka. Man prātā palikusi mākslīgā ledus smarža.

20.05.2017. Raisu Čecku (1945) intervē Anastasija Revjakova RCB Pieaugušo literatūras nodaļā. Intervija krievu valodā.

Daugavas stadions 1961. gadā

Mācības Rīgas 25. vidusskolā. Nodarbības ar ātrslidošanu stadiona „Daugava” sporta skolā. Ledus – tikai ziemā, pārējos gadalaikos „sausie” treniņi. Mākslīgā ledus laukums. Slidu asināšanas darbnīca. Vecāko sportistu – Ārijas Gulītes un Lāsmas Kaunistes apbrīnošana. “Treniņi atstāja iespaidu uz tādu rakstura īpašību kā viegluma, ātruma un sabiedriskuma attīstību. Mēs bijām aizrautīgi optimisti.. Gribējās uzvarēt, bet prieks bija arī darboties komandā,” saka Raisa Čecka.


Zenta Denisova. Brīnumiem ticu.

05.06.2017. Zentu Denisovu intervē Gunita Eņģele RCB Pieaugušo literatūras nodaļā.

Līdz pilsētas sagrāvei 1944. gadā – dzīve Jelgavā. Mūža darbs vēstures skolotājas profesijā. No 1961. gada līdz 1991. gadam darbs sanatorijas „Ogre” vidusskolā.
Viena pati Rīgā 1944. gadā 14 gadu vecumā. Neziņa par tuviniekiem un līdzcilvēku palīdzība. Pēc mātes atrašanas pēdējais kara posms bēgļu gaitās. Rīgas bombardēšana. Pie Radiotorņa latviešu puišu un vīriešu aplenkums, lai viņus ar kuģiem varētu izvest uz Vāciju. Ebreju dzīšana pa ielu uz geto 13. janvāra ielā. Dzīvoklis Hospitāļu ielā, mācības 3. vidusskolā bez piemērota apģērba un apaviem ziemā. Atmiņas par Atmodas laiku un barikādēm. Ar pārtikas groziem uz tilta. Zvani Rīgas aizstāvju tuviniekiem. Rīgas Lielie kapi. Stāsts par pionieru nometni 1941. gada vasarā.


Kristians Krievāns. Noskaņu ķērājs.

16.06.2017. Kristianu Krievānu intervē Gunita Eņģele RCB Pieaugušo literatūras nodaļā. Intervijas ilgums 00:29:30

Vēsturnieks, Latvijas Mūzikas akadēmijas students, Rīgā dzīvo kopš 15 gadu vecuma. Dzīve Valsts ģimnāzijas kopmītnē. Mazo ieliņu šarms un skumjas Pārdaugavā, Āgenskalnā, Torņakalnā, Mārupītes krastos un ap Māras dīķi.
Iespaidi Sarkandaugavā: bunkuri, pazemes eju romantika Sarkandaugavā un Vecrīgā. Darbs Stūra mājā un klavieru skaņas tās pagrabos. Latviešu dzejnieki par Pārdaugavu – Čaks, Vācietis, Ņurbulis.


Karina Pētersone. Personisks un smeldzīgs stāsts.

2017.gada 7.septembrī Rīgas Centrālajā bibliotēkā projekta “Mans stāsts par Rīgu” noslēguma pasākumā. Intervijas ilgums 00:15:55

Oļģerts Kroders un Pētersonu dzimta. Māja Brīvības ielā ar divām piemiņas plāksnītēm – Valdemāram Tonem un Pēterim Pētersonam. Trešās plāksnītes noslēpums ar Aleksandra Čaka motīvu. Večerinkas ar Čakiņu un Mildiņu. Balkons ar pretmetiem – Brīvības pieminekli un “čekas māju”. Vecaistēvs Jūlijs Pētersons, viņa traģiskā dzīves izskaņa. Gunāru Birkertu pieminot.


Inese Meldere


Aina Januševska

Dokumentālais kino padomju laikā. Sivēni alkoholiķi un Melnais cālis. Esperanto. „Saule” un „Sarma”. Stāstnieku klubiņi.

Intervijas ilgums 00:56:11


Gaida Cīrule

08.06.2017. Gaidu Cīruli intervē Anastasija Rebjakova RCB.

Bišu iela. Ķīpsala. Nometņu iela. Iļģuciems.


Irēna Jakobsone

Intervijas ilgums 00:48:30


Aigars Hibneris

Rīgā un Liepājā. Liepājā vai Rīgā. Liepājā, arī Rīgā. Fotogrāfs. Projekti. Alfrēda Rubika pēdējā darba diena fotogrāfijās.

Intervijas ilgums 00:51:15


Aigars Zarins

22.08.2017. Aigaru Zariņu intervē Gunita Eņģele. Intervijas ilgums 00:51:09

Pa raidījuma „Ielas garumā” pēdām. Grafiti. Poļu tautības Spoks. Venecuēlas stāsts. Mākslas salons „Mūza”. Bauskas ielas. Vecmilgrāvis. Plakātu un spieķu kolekcijas.