2013.gada svarīgākie notikumi:

  • No 11. līdz 13. februārim RCB filiālbibliotēka „Vidzeme” ar dažādiem pasākumiem un izstādēm atzīmēja 85 gadu pastāvēšanas jubileju.
  • 21. martā RD IKSD Gada balvu „Baltais zvirbulis” nominācijā „Rīgas pilsētas pašvaldības bibliotēkas darbinieks” par ieguldījumu inovatīvu ideju realizēšanā darbā ar bērniem un sabiedrības integrācijas procesā saņēma RCB Bibliotēku dienesta galvenā speciāliste Ingūna Stranga.
  • 24. aprīlī RCB Grīziņkalna filiālbibliotēka atzīmēja 90. jubileju. Svētku pasākuma dalībnieki piedalījās kultūrvēsturiskā ekskursijā pa Grīziņkalnu, ko vadīja vēsturnieks, centra “Koka Rīga” vadītājs Voldemārs Eihenbaums.
  • 4. maijā Vecmīlgrāvī pēc renovācijas apmeklētājiem tika atvērta kultūras pils „Ziemeļblāzma”. Apmeklētājiem bija iespēja ieskatīties arī atjaunotajās RCB Ziemeļblāzmas filiālbibliotēkas telpās.
  • 30. jūlijā RD 1. stāva vestibilā tika atklāta RCB fotoizstāde “Diena kopā ar bibliotekāru”. Izstāde tapusi sadarbībā ar fotomākslinieku Imantu Urtānu.
  • 2. septembrī jaunās telpās atjaunotajā kultūras pilī “Ziemeļblāzma” darbu atsāka RCB Ziemeļblāzmas filiālbibliotēka.
  • No 23. septembra RCB direktora amatā atgriezās Dzidra Šmita.
  • 23. oktobrī ar digitālās prezentācijas „Iepazīsti Rīgas Centrālo bibliotēku!” demonstrējumu Rīgas 1. speciālās skolas bērniem RCB Bērnu nodaļā tika pabeigta RD IKSD Sabiedrības integrācijas projektā „Bibliotēka – sabiedrības veicinātāja Rīgā” ietverto pasākumu realizācija. Projekta realizācijas ietvaros vieglajā valodā tika adaptēts bibliotēkas lietošanas noteikumu teksts, notika seminārs bibliotekāru kompetences pilnveidošanai darbā ar bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām, kā arī tika sagatavota digitālā prezentācija.
  • 7. novembrī notika piecu RCB filiālbibliotēku – Iļģuciema, Mežciema, Juglas, Ziemeļblāzmas filiālbibliotēkas un filiālbibliotēkas „Pūce” – akreditācijas pārbaude. Akreditācijas komisijas sastāvā bija Latgales Centrālās bibliotēkas direktore Jeļena Šapkova, Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas direktora vietniece Dzintra Punga. Pārbaudes laikā bibliotēkas apmeklēja arī Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Kultūrpolitikas departamenta Bibliotēku un arhīvu nodaļas vecākā referente Vanda Bērziņa un RD IKSD Kultūras pārvaldes Iestāžu un amatiermākslas nodaļas Kultūras iestāžu programmas vadītājs Arnis Miltiņš.
  • 13. decembrī RCB tika prezentēta „Rīgas Centrālās bibliotēkas gadagrāmata, 2012”, kas ir jubilejas izdevums – RCB desmitā gadagrāmata.